Dziś kolejna, szósta niedziela Wielkanocy. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które w naszym kościele codziennie o godz. 18:30.

W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”).

W sobotę (11.05) – uroczystość przyjęcia I Komunii świętej przez dzieci z klas trzecich. Grupa I – o godz. 10:00; grupa II – godz. 12:00.

W niedzielę (12.05) – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W poniedziałek (13.05) w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Pierwsze objawienie Matki Najświętszej w Fatimie dokonało się 13.05.1917 roku. Cudowna Pani powiedziała trójce pobożnych dzieci: „Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę”. Zapraszamy w tym dniu na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00 w naszym kościele.

Nabożeństwo będzie składało się z:

-  Mszy św. zbiorowej z kazaniem (intencje można już składać w zakrystii),

- procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej (prosimy przynieść świece),

- oddania czci relikwiom św. Hiacynty i św. Franciszka.

Spotkanie róż różańcowych w przyszłą środę (15.05) po nabożeństwie majowym.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: na stojaku dostępne stałe tygodniki: Niedziela, Gość niedzielny i miesięcznik: Historia Kościoła,  dla dzieci: Staś, Mały gość i Anioł Stróż.

Kościołem w tym tygodniu opiekują rodzice dzieci klas trzecich. Bóg zapłać nowożeńcom oraz rodzicom klas czwartych za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu i udekorowanie świątyni kwiatami.

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na tacę i konto parafialne. Jak w każdą I niedzielę miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie kościoła i nowe inwestycje.

Serdeczne Bóg zapłać Wszystkich, którzy włączyli się w przygotowania uroczystości odpustowej: służbie liturgicznej, panu kościelnemu, organiście, orkiestrze, straży pożarnej z Wilczkowic i Michałowic, osobom niosącym feretrony i baldachim, dzieciom sypiącym kwiatki .

Podziękowania także dla Pań z Rady Parafialnej, Róż Różańcowych oraz ze Stowarzyszenia Nadzieja Michałowic, a także dla Dyrekcji i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej za przygotowanie Kiermaszu Ciast. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na organizację uroczystości jubileuszowych Parafii.

Spotkanie Kręgu Biblijnego w sobotę (11.05) o godz. 19:30 w salce na plebanii.

- poniedziałek – (06.05) – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,

- środa (08.05) – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH